Консолідований звіт
Історія та цілі організації
Громадська організація «ГЕНЕРУЮЧА ПЛАТФОРМА ДОБРОБУД» була створена в грудні 2019 року з метою сприяння розвитку раціональних моделей споживання і виробництва, а також реалізації ряду важливих для регіону екологічних ініціатив. Пріоритетним напрямком нашої роботи є відновлення екосистеми Херсонських плавнів і водойм шляхом культивації прибережного очерету, а також переробка різних типів органічних відходів і сировини в корисні і безпечні споживчі товари.
Контрольований покіс очеретяних заростей дозволить зупинити отруєння водойм і повітря шкідливими газами, що утворюються при гнитті опалого стебел. Це дозволить знизити кількість і масштаби щорічних пожеж в плавнях і врятувати їх унікальну екосистему. Зібране в процесі покосу сировину буде використовуватися для виробництва екологічно безпечних будівельних і загальнопромислових матеріалів, а також паливних брикетів.
Поряд з рекультивацією та безвідходної переробкою очерету ми займаємося підтримкою ініціатив по утилізації інших видів органічних відходів. ГО «ГЕНЕРУЮЧА ПЛАТФОРМА ДОБРОБУД» активно розвиває практику переробки харчових відходів та іншої органіки в біогумус за допомогою вермікомпостірованія. Ця екологічна і високоефективна технологія дозволяє не тільки вирішити проблему утилізації тисяч тонн відходів, а й забезпечує фермерські господарства недорогим і на 100% безпечним добривом для відновлення і підвищення врожайності ґрунтів.
Наша організація знаходиться в стадії активного розвитку, залучаючи до своєї роботи нових учасників і партнерів.
Хронологія діяльності ГО «ГЕНЕРУЮЧА ПЛАТФОРМА ДОБРОБУД»
- 2019 р. Реєстрація ГО «ГЕНЕРУЮЧА ПЛАТФОРМА ДОБРОБУД». Початок дослідної та методичної роботи по культивації Дніпровських плавнів, переробці органічних відходів і виробництва екологічно безпечного біопалива, будівельних і загальнопромислових матеріалів.
- 2020 р. Запуск пілотного проекту з переробки органічних харчових відходів за допомогою червоного каліфорнійського хробака. В рамках проекту 5 тонн харчових відходів були перероблені в біогумус для удобрення сільськогосподарських земель.
- 2020 р. Реалізовано пілотний проект з переробки 50 тонн обрізних гілок в паливні брикети. Цей вид палива виділяє в 50 разів менше шкідливих викидів при згорянні в порівнянні зі звичайними дровами, забезпечуючи більшу тепловіддачу, тому він є найбільш екологічною альтернативою іншим видам твердого палива.
- 2020 р. Участь в конкурсі Lead2030 Challenge, що підтримується найбільшою міжнародною компанією Novartis, для отримання фінансування на пілотний покіс очерету. В рамках 12-місячної грантової програми ми пропонуємо провести дослідження місцевості, відпрацювати технології збору та переробки очеретяною біомаси, визначити собівартість сировини, щоб на підставі отриманих даних запустити масштабне виробництво повного циклу, від збору до безвідходної переробки очерету в будівельні матеріали і паливні брикети.
- 2021 р. Agrobioheat - Promoting agrobiomass heating in European rural areas. Наша громадська організація
виступила з ініциативою контрольованого викошування очерету для порятунку херсонських плавнів від пожеж.
Щороку Херсонська область потерпає від масштабних пожеж через займання очерету. Особливо потужні пожежі
виникають у період спеки, що призводить до жахливих екологічних катастроф. Страждають екосистеми,
бідніють природні ландшафти, а люди страждають через дим і сморід. І через зміни клімату з кожним роком
стає все більше спекотних днів, що збільшує пожежну небезпеку регіону. Дізнатись більше...
- 2021 р. Член нашої команди Прохоров Володимир пройшов навчання за програмою Федерального міністерство економіки та енергетики Німеччини за напрямком «Екологічна утилізація відходів».
- 2021 р. Участь у першому екофестивалі #Kherson_ZeroWaste м. Херсон. Мета екофесту – популяризація міжнародного руху "нуль відходів" у містах України, підвищення обізнаності херсонців про свідоме споживання без продукування зайвого сміття та надання імпульсу розвитку м. Херсона на основі моделі Zero Waste.
- 2021 р. За цей рік зусиллями нашої команди було перероблено 10 тон харчових відходів та утилізовано 1,200 тон гілки, що залишилася після обрізки дерев.
- 2022 р. За ініціативи ГО «ГЕНЕРУЮЧА ПЛАТФОРМА ДОБРОБУД» було утилізовано та перерроблено на корисні твердопаливні брикети приблизно 5 тонн новорічних ялинок.
- 2022 р. Навчання у Бізнес Академії Проекту ЮНІДО/ГЕФ GCIP Ukraine.

Діяльність ГО «Генеруюча платформа Добробуд» спрямована на розробку і реалізацію системних проектів, які зможуть вирішити і екологічні, і економічні проблеми регіону. Ми переконані, що використання екологічно дружніх підходів і технологій дозволить забезпечити сприятливі умови життєдіяльності громадян і гідну якість життя.
Основи діяльності та опис організації
Громадська організація «Добробуд» є добровільним громадським об'єднанням фізичних осіб і підприємців, створеним для захисту екологічних, природоохоронних та економічних прав жителів Херсона і області. Ми тісно взаємодіємо з активістами, волонтерами, експертами, підприємцями і фермерами регіону, підтримуючи їх ініціативи, спрямовані на відновлення і захист екології.
Ми відкриті до співпраці, конструктивного діалогу та спільної діяльності щодо захисту, збереження та відновлення екології Херсонського краю.
Бачення організації
ГО «Генеруюча платформа Добробуд» - організація, орієнтована на практичну і інформаційну підтримку проектів, пов'язаних з використанням відновлюваних джерел енергії та промислової сировини, впровадженням низьковуглецевих технологій і розвитком «зеленої» економіки. Ми бачимо свою місію в тому, щоб вирішувати екологічні проблеми регіону комплексно, шляхом підтримки соціально та екологічно відповідального підприємництва.
Принципи нашої діяльності:
- публічність та відкритість;
- чесність та прозорість;
- ефективність і стійкість;
- системний підхід до вирішення екологічних, соціальних та економічних проблем.
Стратегічні напрямки діяльності організації:
- організаційний розвиток платформи «Добробуд»;
- сприяння сталому економічному розвитку міста та області, за рахунок розвитку «зеленого» підприємництва;
- популяризація раціональних моделей споживання і виробництва;
- забезпечення зайнятості та гідної роботи для населення Херсона та області, шляхом створення нових робочих місць;
- сприяння активному застосуванню відновлювальних природних ресурсів і виробництва екологічної продукції;
- збереження і раціональне використання природних ресурсів,
- дослідження властивостей очерету та іншої рослинної сировини, що відноситься до поновлюваних промисловим сировинним джерелам;
- захист і відновлення екосистеми Дніпровських плавнів;
- здійснення громадського контролю у сфері екології.